Karácsonyi műsor
Horváth Tünde 2009-12-19

Boldog Karácsonyt!

A nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai és tanárai minden évben ünnepi műsorral kedveskednek a település lakosságának. Idén december 18-án, 17 órai kezdettel vette kezdetét a fontos esemény a sportcsarnokban, amelyet sok-sok hét kitartó munkája előzött meg. Próbák, gyakorlások, szervezési munkálatok eredménye összpontosult izgalommá aznap a színpadon, hogy a legtökéletesebb bemutatót láthassa a nézőközönség.
Az iskola diákjain kívül a rendezvényen meghívott szereplők is felléptek, színesítve a műsort.

Az igazgatónő beszéde nyitotta a karácsonyi hangulatot, amit az azt követő versek, énekek, jelenetek teljesítettek ki. Régi hagyományokat, népszokásokat is életre keltettek a diákok, de a nemzetiségi, és a modern táncok lépési is megdobogtatták a színpad deszkáit. Az énekkarok dalai betöltötték a csarnokot, felcsendítve a Karácsony hangjait. Elgondolkodtató történet szólt az emberek lelkéhez a Karácsony igazi tartalmáról, a szívükhöz pedig gyönyörű, vetített képek találtak utat, Ady Endre versével. Zárásként felragyogtak a fények a feldíszített fenyőn, szikráztak a csillagszórók, amíg szállt a tiszta dallam.
Az ünnepi műsor után az ajándékosztás sem maradt el. Minden diák narancsot és szaloncukrot kapott.
Az eseményről ízelítőt adó fényképek ide kattintva böngészhetők.