HAGYOMÁNYOK

Fontos célunk az iskolához való kötődés erősítése a hagyományok őrzésével. Az évek során a pedagógusok, a szülők és a gyerekek közreműködésével számos kezdeményezésünk vált hagyománnyá.

Petőfi-polgár avatás

A Petőfi hét, - ami márc. 15.-e előtti héten kerül megrendezésre - zárása a Petőfi-polgár avatás, amely során, az avatandók magukra öltik az iskola címeres mezét, és elmondják az esküt.

Petőfi-polgár esküje Letölthető formában elérhető Itt

Petőfi-polgár esküje

Én..........fogadom, hogy iskolánk névadójának, Petőfi Sándornak hitvallásához hű leszek.
Megbecsülöm a tudást, megbecsülöm nevelőimet, akik ezt a tudást átadják nekem.
Megbecsülöm a lehetőséget, hogy én járhatok iskolába, hogy az én kötelességem még csak a tanulás.
Megbecsülöm társaimat is, igyekszem betartani a szeretet törvényét.
Nem irigykedem, nem bántok meg senkit, nem gúnyolódom, nem árulkodom, hanem türelmes leszek, jószívű, és társaim sikerének is örülni fogok.
Szeretni fogom az embereket, felfedezem magamnak a természet titkait, és megóvom környezetemet.
Megismerem hazám történelmét, hogy tudjam, ki vagyok én.
Megkeresem helyemet a világban, és beleilleszkedem a legjobb tudásommal.
Megkeresem az utat embertől emberig, lélektől lélekig.

Iskola címere

Ünnepeink, megemlékezéseink

Iskolánk az állami ünnepekről (március 15., október 23.) a községgel közösen emlékezik meg.

- Tanévnyitó ünnepély
- október 6. megemlékezés az aradi vértanúkról
- október 23. az 1956-os forradalom ünnepe
- december 6. Mikulás
- december 20. karácsonyi műsor
- február Farsang
- február 25. a diktatúrák áldozatainak napja
- március 15. az 1848-as forradalom, és szabadságharc ünnepe
- április 22. a Föld napja

- május június:
- anyák napja
- pedagógusnap,
- diáknap, sportnap
- ballagás, tanévzáró ünnepély,
- Petőfi-díj átadása

PETŐFI - DÍJ

A Petőfi Sándor Általános Iskola nevelőtestülete a 2004/2005 - ös tanévben Petőfi - díjat alapított.

A díj odaítélésének feltételei:

1. A Petőfi - díjat tanévenként a tantestület javaslatára - a diákönkormányzat véleményének meghallgatása mellett - kaphatja meg az iskola legjobb 8. osztályos tanulója.
  2. A díj olyan végzős tanulónak ítélhető oda, aki:
    8 éven át példamutató szorgalmával és magatartásával, sport, illetve egyéb versenyeken elért kimagasló eredményével hozzájárult iskolánk hírnevének öregbítéséhez.
  3. A kitüntetés egy plakettből és 10.000 Ft könyvvásárlási utalványból áll, melyet a Kitüntetett a tanévzáró ünnepélyen az iskola igazgatójától vehet át.
  4. A kitüntetés odaítéléséről - a tantestület és a DÖK előterjesztése alapján -3 tagú zsűri dönt, melynek tagjai: iskola igazgatója, SzM elnök, DÖK elnöke.

Versenyek, vetélkedők, egyéb rendezvények

Szeptember:
- atlétikai három- és ötpróba versenyek,
- erdei iskola a felső tagozatosoknak

December:
- téli túra (Vámos és környéke)

Február:
- színházlátogatás (Budapest)

Március:
- Petőfi- hét (vetélkedő, Petőfi-futás)

Április:
- tavaszi túra (Veszprém megye)

Május:
- Múzeumi világversenyen való részvétel (Baláca)
- "Ki tud többet a vámos településekről" című vetélkedő

- DÖK- nap

Június:
- tanulmányi kirándulások

Egész évben
- lehetőség szerint - folyamatos részvétel az országos feladatmegoldó versenyeken (matematika, környezetismeret, helyesírás stb.), valamint egyéb tanulmányi, sport, és kulturális versenyeken.
- német nemzetiségi tagozat rendezvényei, programjai

A TANÉV RÉSZLETES RENDEZVÉNYTERVÉT, LÁSD A HONLAP ÉVES PROGRAMOK MENÜJÉBEN.