Német tábor
Horváth Tünde 2016-06-23

Nemzetiségi tábor

Idén iskolánkban került sor a nemzetiségi tábor megszervezésére. Másodiktól hetedik osztályos tanulók vehettek ezen részt, 18 lelkes diák tüsténkedett a hét folyamán. A gyerekeket a németes tanár nénik látták el változatos, játékos, szórakoztató feladatokkal. A hét folyamán sok új dalt, verset tanulhattak, játékos feladatok, szórejtvények megoldásával gyarapíthatták meglévő német nyelvtudásukat. Szerdán sor került a nemzetiségi kirándulásra. Úrkúton és Magyarpolányban jártunk, ahol tájházat, falumúzeumot tekintettünk meg. Egy rövid sétát követően az úrkúti őskarsztokról hallhattunk érdekes előadást. A fagyizást követően elérkezett utolsó helyszínünk a magyarpolányi kálvária, melyre 153 lépcsőfok vezetett fel. A következő napon a gyerekek feladatlapot kitöltve rendszerezték a kiránduláson megszerzett információkat. A tábor zárásaként plakátot készítettek.
A fényképek ide kattintva tekinthetők meg.