Atlétikai sikerek a Diákolimpián
Horváth Tünde 2012-06-05

Diákolimpia városi és megyei döntő

A nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskola tanulói sportversenyeken is részt vehetnek.

2012. május 03. került sor a Diákolimpia városi döntőjére, ahol Farkas Lili és Hunyadvári Bálint négypróbában indult. Versenyeztek 60 m síkfutásban, távolugrásban, kislabda hajításban, és 600 m síkfutásban.
III. korcsoportban 40 résztvevo közül Farkas Lili egyéni összetettben III. helyezést ért el. (I.-II. helyes VEDAC-os atléta végzett). Hunyadvári Bálint eredményérol sajnos nincs információ!

A III. korcsoportos (egyéni) Diákolimpia megyei döntojét 2012. május 10-én rendezték meg, ahol Farkas Lili kislabda hajításban 39,42 m-es eredményével döntobe került, és a VIII. helyet szerezte meg. Távolugrásban 4,31 méteres teljesítményével szintén döntobe került és V. lett. Kiváló teljesítményét mutatja, hogy csak 5 cm-re csúszott le a dobogóról.