Egészségnap
Horváth Tünde 2012-05-01

Vigyázz az egészségedre!

Április 26-án az iskolánk diákjai érdekes és hasznos délutánt töltöttek el a sportcsarnokban, amelynek fő szervezője Szokolainé Polyák Tünde igazgató volt.
Először Petőfiné Pál Zsuzsa tartott kiselőadást az egészséges táplálkozásról, és a sport, a rendszeres mozgás fontosságáról. Ezután egy zenés gimnasztika keretében 15 percnyi tornával megmozgatta a jelenlévőket. Majd élménybeszámolót hallgattak a diákok Fuit Vilmos, Fite-díjas sportolótól. Az egészségtotó eredményhirdetése után ügyességi pontszerző játékokkal szórakoztak a tanulók. Később Kiss Katalin vezetésével önismereti játékban vettek részt. Csomainé Lászlóné és Juhász Klára kozmetikai és fodrászati tanácsokat adott az érdeklődőknek. A véradás fontosságáról Patkó Bettitől és Dr. Németh Józseftől hallhattak, és ugyanezen a helyszínen, vérnyomásmérésre és vércukorszint mérésre is sor került. A sportcsarnok melletti versenypályán Rubi Mátyás várta a kerékpárral ügyeskedőket. Az egész rendezvény ideje alatt zöldséget és gyümölcsöt kóstolhattak a résztvevők. Mindenki tehetett valamit az egészségéért.
Az eseményről készült képek, ide kattintva megtekinthetők.