Húsvéti játszóház
Horváth Tünde 2010-04-01

Ügyes kezek

A Húsvéti játszóház március 31-én került megrendezésre a nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskolában. A résztvevők a húsvéti ünnepkör jegyében ügyeskedhettek, készíthettek apró ajándékokat, tárgyakat.
A diákok megismerhették a berzselést, azaz a hagyományos tojásfestésnek egyik változatát, ami más néven a levélrátétes díszítés. Manapság ezt nylonharisnya segítségével végzik, régen azonban cérnával erősítették a tojásra a levelet, így az még különlegesebb mintázatot kapott. A decoupage technikával a különböző mintájú szalvétákat, csiszolt falapokra dolgozhatták rá (szalvéta technika). A többi teremben készíthettek textilből, papírból barkaág díszeket, üdvözlő kártyát, és a húsvéti nyulat megformálhatták agyagból is.
Az alkotók délutánjának képei ide kattintva tekinthetők meg.