A német nemzetiségi tagozat sikeres szereplése a Drámafesztiválon
Horváth Tünde 2010-04-01

Jól beszélnek németül

Március 30-án a nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskola német nemzetiségi tagozatos diákjai az Ugodon megrendezett Drámafesztiválon vettek részt, ahol bemutathatták tudásukat német nyelvből, és megcsillogtathatták előadói képességeiket színjátszásból.
Iskolánkat az 5. osztályos tanulók képviselték a versenyen, a Brémai muzsikusok című darabbal. A színpadi szereplés lámpalázát a két kísérő és felkészítő tanárnő, Heilig Franciska és Peidl Éva igyekezett csillapítani. A diákok minden tőlük telhetőt megtettek, igyekeztek a legjobb teljesítmény nyújtani. A zsűri az előadásukat jó minősítéssel jutalmazta, külön kiemelve a nagyon jó német kiejtést.
Az iskola nevében gratulálunk nekik. Köszönet illeti még a német nyelvet tanító pedagógusokat, akik az évek folyamán tanították őket.
A képek ide kattintva érhetők el.