Budapesti kirándulás
Horváth Tünde 2010-03-01

Tanulni nemcsak az iskolában lehet

A nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskolában minden évszakban szerveznek kirándulást, amin az iskola diákjai, a szülők, és a tanárok vehetnek rész. Február 27-én negyven ketten vállalkoztak Horváthné Sáry Zsuzsanna, és Szilágyi Adrienn tanárnők által szervezett budapesti útra.
A Petőfi Sándor Irodalmi Múzeumban kiváló tárlatvezetés, és foglalkoztató füzet segítségével ismerkedtek a kiállítás anyagával, a magyar irodalom szellemi, tárgyi kincseivel. Majd a Szemlő-hegyi barlang cseppköveiben, érdekes formájú kőzeteiben gyönyörködtek. Végezetül a Csodák Palotájában játékosan tanulmányozták a természet törvényeit, a fizika meghökkentő érdekességeit.
Még az időjárás is megszelídült, és a kegyeibe fogadta a csoportot. Feledhetetlen, tanulságos szombati időtöltésnek bizonyult a program, amit mi más is bizonyíthatna jobban, hogy a résztvevők közül jó néhányan, már a következőt - a tavaszit - várják.
Az eseményről készült képek itt tekinthetők meg.