Márton nap
2019-11-28

Nemesvámosi Márton napi hagyományok

Márton nap alkalmából iskolánk diákjai és pedagógusai lámpás felvonuláson vettek részt, melyhez meghívásunkra sok óvodás kisgyermek is csatlakozott szüleivel együtt. A lampionok, a fény a jó cselekedeteket szimbolizálja. A felvonulás közben Márton napi dalokat is énekeltünk. A Fatima házhoz megérkezve már várt bennünket a Márton-tűz, melynek lángjai mellett negyedik osztályos diákjaink a köpönyegét megosztó Márton történetét mutatták be német és magyar nyelven egyaránt. A jóság témaköre köré szőve ezt a délutánt felső tagozatosaink kórust alkotva adták elő közös dalukat, mellyel tovább melengették a jelenlévők szívét, lelkét.
Márton nap tiszteletére előzetesen rajzpályázatot is hirdettünk "Küldj ki a világba egy kis szeretetet" címmel a nagycsoportos óvodásoknak és első osztályosainknak. A szeretet és jóság ihlette rajzokból kiállítás is született, melyet a műsor után megtekinthettek a jelenlévők. A szülők által nagy gondossággal, szívvel-lélekkel készített sós süteményekkel, valamint meleg teával láttunk vendégül mindenkit, aki csatlakozott hozzánk, hogy együtt küldjünk ki a világba egy kis szeretetet.
Az esemény képei ide kattintva érhetők el.