Márton nap
Horváth Tünde 2018-11-15

Nemesvámosi Márton napi hagyományok

Immáron tízedik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a Márton napi foglalkozásokat és a lámpás felvonulást november 9-én, délután.
Az alsó tagozatos kisdiákok libás díszeket készítettek. A felső tagozatosoknak a nyolcadik osztályosok érdekes feladatokat állítottak össze, amelyek Szent Márton legendájához kapcsolódtak. Hangsúlyt kapott a jóság, a szerénység és a segítőkészség, mint alapvető emberi értékek megjelenítése. A nagycsoportos óvodások a negyedik osztályos tanulók segítségével a már hagyománnyá vált eseményre egyedi, kézzel készített lámpásokkal készültek, melyekben apró mécsesek biztosították a hangulatos fényt.
Köszönjük mindenkinek a segítségét!
Az esemény képei ide kattintva érhetők el.

Nemzetiségi tagozat