Gyíkok az iskolában
Horváth Tünde 2018-10-12

Vándorkiállítás

Vándorkiállítás érkezett iskolánkba szeptember 17-én a Magyar Madártani Egyesület jóvoltából. Szervezése már májusban elkezdődött, amikor az Örökös Ökoiskola címre pályáztunk. A nagy érdeklődés és a nyári szünet miatt most jutott el hozzánk a 8 db óriástabló, melyek a Magyarországon élő gyíkokat mutatták be. A gyerekek nagy kíváncsisággal olvasgatták az információkat és szorgosan jegyzeteltek tanórai keretek között. A kiállítás első napján egy előadást is meghallgathattak az érdeklődök a kétéltűek és a hüllők életéről. A kinézetük és tapintásuk miatt ezek az állatok nem sok ember kedvencei. Az élővilágban betöltött szerepük nagyon fontos. Semmiképpen nem szabad őket bántani, főleg nem pusztítani. Az előadás másik érdekessége volt, hogy egy tapolcai érettségire készülő diák, Takács Péter mutatta be saját fotóit és beszélt az állatokról. Szeptember 20-án továbbvándorolt a kiállítás. A tanulóink számára az élmény, és amit megtudhattak ezen állatokról itt maradt.
Az esemény képei ide kattintva érhetők el.