Német verseny - Ajkarendek
Horváth Tünde 2018-05-28

Német nyelvű sikerek

Iskolánkból 2 csapat vett részt május 25-én a Veszprém megyei Német Nemzetiségi Általános Iskolák Német Nyelvi Versenyén, amit az ajkarendeki Laschober Mária Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola rendezett meg. A 7.-8. korcsoport versenyzői: Patkó Botond, Szabó László és Takács Regő. Az 5.-6. korcsoport versenyzői: Bardon Erik, Blank Máté és Böröndi Ádám. A tanulóknak változatos feladatokat kellett megoldaniuk a délelőtt folyamán. Az egyes állomásokon szerepeltek szóbeli és írásbeli, internetes és hallás utáni szövegértési feladatok. Mindkét csapat sikerrel vette az akadályokat. A nyolcadikos csapat első helyezést ért el, Patkó Botond pedig az egyéni verseny résztvevőjeként szintén elhozta az első díjat. Nagyon büszkék vagyunk iskolánk versenyzőire!
Az eseményről készült képek itt találhatók.

Molnár Éva
német tanár