Szeresd a magyart!
Horváth Tünde 2018-05-14

Hungarikum vetélkedő

2018. május 4-én rendezték meg a "Szeresd a magyart" megyei Hungarikum versenyt Kislődön a Sobri Jóska Kalandparkban. A vetélkedőn a megyéből 12 csapat vett részt. Az egyes állomásokon az alábbi témákban való jártasságukról adtak számot a versenyzők: a magyar gasztronómia sajátosságai, híres magyarjaink, nemzeti jelképeink, és jellegzetes építményeink, épített és természeti értékeink, történelmünk és tájegységeink, találmányaink, állat és növényvilágunk, zeneműveink. Iskolánk csapata, - Antal László, Bardon Szilárd, Patkó Botond, Takács Regő - kiválóan szerepelt a megmérettetésen, és elhozhatta az első helyért járó vándordíjat. A tárgyi nyeremények mellett a gyerekek jutalomkiránduláson vehetnek részt.
Az eseményről készült képek itt találhatók.