Magyar nyelvi sikerek - Nyelvész verseny
Horváth Tünde 2018-04-17

Szépen magyarul- szépen emberül

A szegedi Gyermek- és Ifjúsági Diákakadémia által meghirdetett NyelvÉSZ verseny minden évben több tanítványunkat is vonzza. A vetélkedőn felmenő rendszerben oldanak meg a gyerekek nyelvtani, nyelvi-logikai és helyesírási feladatokat.
Idén az induló diákjaink nagy többsége bejutott a megyei megmérettetésre. Évfolyamonként harminc kortársukkal versenyeztek.
Szorgalmas felkészülésüknek szép helytállás lett az eredménye.
Holt versenyben osztozott Horváth Dorottya (4. osztályos) a tizenegyedik, Bódis Csenge (5. osztályos) a tizenhetedik, Szigecsán Áron (6. osztályos) a tizenkettedik, Tóth Sára Virág (6. osztályos) a tizenhetedik, Kozma Nikolett (7. osztályos) a tizedik, Baumgartner Ferenc (7. osztályos) a tizennegyedik helyen.
Antal László (8. osztályos) ötödik, Patkó Botond (8. osztályos) hatodik lett. A két végzős fiú éveken át volt résztvevője a NyelvÉSZ-nek. Befektetett energiájukat minden évben siker koronázta. Idei eredményük méltó befejezése volt ez irányú tevékenységüknek.
Minden versenyzőnknek szeretettel gratulálunk: Szép volt, srácok!

Horváthné Sáry Zsuzsanna