ÍRÓ DIÁK - DIÁK ÍRÓK - Őszi túra
Horváth Tünde 2009-11-19

Házi feladat

Túra a római kori halomsírnál.

"Kalandra fel!" jelszóval, szülőkkel, tanárokkal túrázni indultunk.

A római kori halomsírnál feladatot kaptunk Feri bácsitól. Össze kellett gyűjteni a természetbe nem illo tárgyakat, és papír róka vadászatból versenyeztünk. Jutalmul csokit kaptunk. Az összegyűjtött tárgyakból, szemétből, kiderült, hogy jártak itt előttünk.

Találtunk egy otthagyott bicikli belsőt, egy terepszínu nadrágot, egy elvesztett női cipőt és egy gyerekcsizmát. A terepszínű nadrágról gondoltam, hogy egy katona járhatott itt, aki kerékpáron szállított egy nőt és egy gyereket. A bicikli kereke nem bírta a súlyt, ezért szerelni kellett. A rossz gumi a bokrokon kötött ki.

Festő is dolgozhatott a környéken, aki a katonát látva megijedhetett és kesztyűjét, ecsetjét eldobva Baláca felé menekült.

Az ott talált flakonokról és újságpapírokról, már sose fogjuk megtudni, hogy a katonáé, vagy a festőé voltak-e. Azt viszont biztosan gondolhatjuk, hogy az előttünk járók nem ismerték a szelektív hulladékgyűjtést, mert szennyezték a természetet.

- Regenye Dániel Péter -4.o. tanuló
2009. 11. 15.