RAJZVERSENY A PADÁNYIBAN
Horváth Tünde 2009-11-14

Szép eredmény rajz tantárgyból

November 14-ére, a veszprémi Padányi Katolikus Iskola idén is meghirdette a hagyományos rajzversenyét, amelyel egyidőben versmondó versenyt is rendeztek. Az ünnepélyes megnyitón Márfi Gyula veszprémi érsek köszöntötte a részvevőket, majd a szervezők ismertették a lebonyolítást.

Azok a diákok, akik a rajzi eszközök használatát választották három kategóriában mérhették össze a tantárgyi tudásukat.
I. kategória: 5.-6. osztályosok
II. kategória: 7.-8. osztályosok
III. kategória 9.-10. osztályosok.

Iskolánkból Horváth Viktória 8. évfolyamos tanuló volt olyan bátor, hogy vállalta a kettő órás rajzi feladatot, amely idő alatt egy csendéletet kellett lefesteni, vagy pasztellkrétával élethűen megörökíteni. Munkája során, a lehető legtökéletesebb megjelenítésre törekedett, ezért sajnos nem tudta azt befejezni. Azonban a zsűri, az elkészült részlet alapján is annyira jónak ítélte az alkotását, hogy negyedik hellyel jutalmazta. Így nem hiába töltötte a feladattal a szombat délelőttjét, ráadásul tapasztalatokkal is gazdagabb lett.
Az iskola nevében gratulálok neki.

Horváth Tünde
Az eseményről készült képes beszámoló ide kattintva nézhető meg.