Márton-nap
Horváth Tünde 2016-11-16

Márton-napi felvonulás

Iskolánkban a Márton napi rendezvényre november 11-én került sor, az intézmény német nemzetiségi tagozatának szervezésében. A program első felében a diákok és az iskolába látogató óvodások - Ovisuli program keretében, - lámpást készítettek. Megismerkedtünk a Márton napi hagyományokkal, felelevenítettük a népszokásokat prezentáció segítségével és osztályonként kézműves foglalkozásokon vettünk részt. A nyolcadik osztályos tanulók lelkesen készültek erre a délutánra és tartalmas, színes programot biztosítottak az alsóbb osztályoknak. Büszkék vagyunk rájuk!
Az időjárás nem kedvezett, ezért a lámpás felvonulásra, az iskolát övező utcában került sor. Visszaérve meleg tea és pogácsa várta a résztvevőket. A szerencsésebbek pénzt találtak benne.
Köszönjük a program lebonyolításában résztvevő, szülők és a polgárőrség munkáját.
Az esemény képei ide kattintva nézhetők meg.