KÉSZÜLŐDÉS 56-RA
Horváth Tünde 2009-10-23

Várakozók október 23-án

Nemesvámoson ebben a tanévben a Petőfi Sándor Általános Iskola hetedik osztályos diákjai készültek megemlékező műsorral.
Osztályfőnökük, Szalma Csilla tanárnő vezetésével szerepeket tanultak meg, amellyel felelevenítették az 1950-es években jogtalanul elítélt politikai fogoly emlékeit. A meghurcoltattatását, a halálsori gyötrelmeit, a hihetetlen szabadulás pillanatát 1956. okt. 23-án.
Többhetes próbák, a kellékek és a jelmezek beszerzése után, a diákok izgatottan várták az előadás kezdetét. Október 23-án, már kilenc órakor találkoztak még egy utolsó megbeszélésre, és az "utcaszínpad" berendezésére. Ezalatt a közönség is lassan gyülekezett. Megérkeztek az általános iskolások, az 1956-os vidéki szabadságharcos veteránok, a település vezetői, a pénzügyőrség képviselője, a cserkészek, és Nemesvámos lakói is.

A várakozás és a készülődés pillanatai ide kattintva tekinthetők meg.