PAPÍRGYŰJTÉS HÓESÉSBEN
Horváth Tünde 2009-10-15

Szorgoskodók a zimankóban

A nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjait idén megtréfálta az időjárás. Senki sem gondolta volna, hogy az elmúlt időszak kánikulája után, néhány napig lesz csak ősz, majd hirtelen télre vált az idő. A papírgyűjtés első napja, heves széllel és esővel nyitott, ami a következő reggelre havazásba csapott át. Óriás, fehér pelyhek között gyűlt a papír, emelkedett az újrahasznosításra kerülő hulladék szintje a konténerben.
A diákok, amit bírtak, hozták. Cipelték az újságokat, folyóiratokat, széthullott ócska irkákat. Ki a hóna alá kapta a csomagot, ki talicskába rakta, ki kis kocsira. Sokan kértek segítséget a szüleiktől, nagyszüleiktől. Utánfutón is gördültek be papírhegyek.
Idén bizony elmondható a rendezvényről. Emberes munka volt.
Köszönet mindenkinek, aki nem ijedt meg a zord időtől. Aki, hozta, rakta és mérte a papír. Cidriztünk ugyan egy kicsit, de megérte. Ebből a szemétből újra papír lesz, néhány fát biztosan megmentettünk a kivágástól.

A papírgyűjtés képei ide kattintva nyílnak meg.