PROGRAMAJÁNLÓ 8. (júl. 31. - aug. 4.)
Horváth Tünde 2009-07-31

Hungarikum Fesztivál

Helyszín: Balatonalmádi
Időpont: 2009.07.31. - 2009.08.04.

Magyar portéka kínálata és vására, magyar filmek, magyar  slágerek mellett. A 2009. július 31-től augusztus 4-ig tartó rendezvény helyet ad a jellegzetes magyar kulináris értékeknek, élvezeteknek. Étel-ital különlegességeiket kínálják környezetünk minőségi borászatai, kisüsti pálinkaházai, sörház, szörpház, fröccsház, virág- és gyümölcspiac, sajtház, mangalica készítmények, kenyérlángos, kürtöskalács, házi húzott rétes. Termék- és mesterség bemutatót tartanak környezetünk népi iparművészei, kézművesei. A néptáncosaink által őrzött régiók táncai, valamint a népszokások is megelevenednek majd a színpadon . Magyar mesék szórakoztatják a gyerekeket.  Magyar filmek idézik fel a kertmozi hangulatát a Wesselényi Strand előtti Rendezvénytéren (Öregpark - Szent Erzsébet liget)
A részletes program ide kattintva tekinthető meg.