Megyei csecsemőgondozási verseny
Horváth Tünde 2013-05-15

Vigyázunk a kicsinyekre

Iskolánk 3 fős csapata képviseltette magát 2013. 05. 13-án Veszprémben, a Módszertani Bölcsődében, a Vöröskereszt által megrendezett megyei versenyen. A verseny nagyon jó volt, sokat tanulhattunk általa. A gyors felkészülést követően nagy izgalommal vágtunk neki a mai napnak. Először tesztet töltöttünk ki, a vöröskereszt történetéről, illetve a csecsemőgondozás, gyermeknevelés elméletéről. A gyakorlati állomásokon érdekes és hasznos feladatokat kaptunk. Volt fürdetési bemutató csecsemőnél, kisgyermek öltöztetése. Mese fontossága, illetve kiválasztása egy kisgyermeknek. Lázas, náthás gyermek ellátása, illetve a tetű felismerése, kezelése gyermeknél. Számunkra a legnagyobb kihívást a gyümölcs pürék, főzelékek elkészítése, jelentette. "Most már tudunk segíteni otthon anyának, de jobb ha ezeket ő csinálja."
Minden állomáson jól teljesítettünk, fontos volt a fellépés, a határozottság, a beszéd, a kézmosás és hogy soha ne hagyjuk felügyelet nélkül a gyermeket. Mindennek a célja, hogy a helyes szokások, napirend kialakítása megtörténjen, már csecsemőkorban. Rendkívül jól éreztük magunkat, sokat tanultunk belőle.

Csapatunk a második helyezést hozta el a versenyről.

Csapattagok: Kertay Panna, Szoboszlai Dániel, Patkó Boglárka 5. osztály.
Felkészítőjük: Patkó Bernadett védőnő

A fényképek ide kattintva tekinthetők meg.