Az aradi vértanúkra emlékeztünk
Horváth Tünde 2012-10-05

1848/49-ES SZABADSÁGHARC HŐSEI

A nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai és tanárai idén is megemlékeztek az Aradon kivégzett tizenhárom honvédtábornokról és a Pesten golyó általi halára ítélt első felelős magyar miniszterelnökről. Olyan emberek voltak ők, akik felemelt fejjel vállalták a hazáért a halált, példát mutatva becsületből. A tragikus órák szívszorító pillanatait élesztették fel az ötödik osztály tanulói, és segítettek életben tartani emléküket, az eszmét amit képviseltek. Mert az hal meg igazából, akire nem gondol már senki. Álljon itt a névsor, kik azok, akik átlépték a halált:

Lázár Vilmos főtiszt (ezredes), Gróf Dessewffy Arisztid tábornok, Kiss Ernő tábornok, Schweidel József tábornok, Lovag Poeltenberg Ernő tábornok, Török Ignác tábornok, Lahner György tábornok, Knezics Károly tábornok, Nagysándor József tábornok, Gróf Leiningen-Westerburg Károly tábornok, Aulich Lajos tábornok, Damjanich János tábornok, Gróf Vécsey Károly, gróf Batthyány Lajos első magyar miniszterelnök.

Az emlékműsor képei ide kattintva érhetők el.