Szeresd a magyart!
Horváth Tünde 2012-05-17

Magyarországi ismeretek

Ezzel a címmel indította útjára a kislődi általános iskola azt a vetélkedőt, melynek célja Magyarország és a hungaricumok minél alaposabb megismertetése és megszerettetése volt.
Az első forduló feladatait számítógépen keresztül kaptuk. Ezek megoldása után érkezett a jó hír: bejutottunk a legjobb 12 csapat közé!
A döntőt a kislődi kalandparkban rendezték május 11-én. Sorszámok húzása után indult a verseny. Az állomások megválaszolandó kérdései a magyar sportolókhoz, feltalálókhoz, találmányokhoz, az ország növény-és állatvilágához kapcsolódtak, de természetesen nem maradhatott ki sem az ének, sem az irodalom. Volt, amire könnyűszerrel megadtuk a választ, de voltak olyanok is, amikre hosszas fejtörés után sem.
Így végeztünk a 8. helyen. Ez a helyezés 1,8 km ragasztószalag átvételére jogosított fel bennünket. Na jó, kaptunk azért mást is: kulacsot, kártyát, képeslapokat és prospektust.
Szeretnénk, ha jövőre is megmutathatnánk, hogy mi szeretünk mindent, ami magyar.

A csapat tagjai: Papp Dorottya, Bakonyi Alexandra, Farkas Lili, Kovács Réka
A fényképek ide kattintva tekinthető meg.