Megyei csecsemőgondozási verseny
Horváth Tünde 2012-04-18

Nem az iskolának , hanem az életnek tanulunk
Non scholae, sed vitae discimus

Iskolánkból 3 fős csapat képviselte a veszprémi régiót, a Vöröskereszt által szervezett, a Módszertani Bölcsődében zajlott csecsemő és kisgyermek gondozási versenyen 2012. 04. 17-én. A versenyt lázas felkészülés előzte meg, hetente egyszer jöttünk össze, ahol gyakoroltuk a csecsemő fürdetését, pelenkázását, öltöztetését, köldökkezelését, táplálását. Beleláttunk a lázas gyermek ellátásába, ismeretet szereztünk a fogzás, levegőztetés, védőoltások, baleset megelőzés, helyes szokásokra való nevelésről. Ezenkívül, sok dolgot tanultunk a várandóság idejéről, újszülöttről jellemzőiről. Végül a vöröskereszt történetét vettük át. A fenti ismeretek begyakorlása után a versenyen tesztet írtunk, majd 3 helyszínen zajlottak a gyakorlati feladatok. Volt fürdetés előtti teendő 10 napos csecsemőnél, másik helyszínen a lázcsillapítás módjáról adtunk számot, végül a hányós, hasmenéses gyermek ellátását imitáltuk A bölcsiben is meglátogattuk a kicsiket ahol megnéztük, hogy hol töltik a napjaikat. Nagyon jól éreztük magunk, szívesen cserélnénk velük.

A versenyen a megyei második helyet hoztuk el.
Sok dicséretet kaptunk a gyakorlatiasságunk, fellépésünk miatt, sok új ismerettel gazdagodtunk. Nagyon boldogok vagyunk. jövőre ugyanitt szeretnénk részt venni.

A csapattagok: Kertay Panna, Patkó Boglárka és Szoboszlai Dániel 4. osztályos tanulók.
Felkészítőjük: Patkó Bernadett védőnő

Az eseményről készült képek, ide kattintva megtekinthetők.