Programajánló 11. (augusztus 02-09.)
Horváth Tünde 2010-07-24

X. Magyar Sziget

Helyszín: Verőce, Csattogó-völgy
Időpont: 2010.08.02. - 2010.08.09.

Idén tízedik alkalommal rendezik meg a Kárpát-medence legnagyobb nemzeti fesztiválját, a Magyar Szigetet.
A rendezők a megszokott gazdag zenei és kulturális programok mellett, nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy bemutassák a már lassan kiveszőfélben lévő mesterségeket. Lesz nemezelés, csontozás, fa- és kőfaragás, rézékszer készítés, szövés, fonás, nádsípkészítés, lemezdomborítás és még sok más érdekesség, ahol a látogató próbára tehetik kézügyességüket és megtapasztalhatják eleink mindennapjait. Természetesen az elmaradhatatlan népi játékokkal is megismerkedhetnek. Lesz haditorna bemutató, íjászkodás, kelevézdobás stb.
Ezek mellett, a nap folyamán előadásokon lehet részt venni, amik a történelemről, szokásokról, hadászatról, kultúráról, életmódról stb. szólnak. Este pedig a magyar rock jeles képviselői lépnek fel a nagysátorban.

Napijegy, amely tartalmazza, az összes program látogatását: 2.800 Ft/fő/nap, szombat, vasárnap: 3.000 Ft/fő/nap. (Több nap esetén a sátorhely is az árban van.) További részletes tájékoztatás a szálláslehetőségekről a rendezvény honlapján.
A teljes és részletes program ide kattintva tekinthető meg.