Programajánló 8. (július 10-október 10.)
Horváth Tünde 2010-07-20

Munkácsy Mihály festményei Veszprémben - Képek Amerikából kiállítás

Helyszín: Veszprém, Csikász Galéria, Vár u. 17.
Időpont: 2010.07.10. - 2010.10.10.

A Veszprémi Ünnepi Játékok kísérő rendezvényeként Munkácsy Mihály festményeiből nyílik kiállítás Veszprémben a Művészetek Háza Csikász Galériájában. A festményeket Pákh Imre műgyűjtő bocsájtja a galéria rendelkezésére - öt évvel ezelőtt indították el Magyarországon a Munkácsy-festmények kiállításának sorozatát, és Veszprém lesz a 19. város, ahol láthatják majd a gyűjteményt.

Munkácsy Mihály a legkedveltebb magyar festő, aki egyaránt népszerű volt Franciaországban, Németországban és Amerikában.
A galéria emeletén a kiállítás időszakában vetítik majd Lakatos István Inas a szalonban című filmjét is, amely Munkácsy életéről szól. A tárlaton kiállítják többek közt a Mosónőket, az Ásító inast, és a Legendát is, továbbá Szalonképek gyűjtőcímen ismert festményeit. A békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeumból elhozzák Veszprémbe a művész relikviáit is.

Belépőjegy árak:
Felnőtt: 1500 Ft
Diák/Nyugdíjas: 800 Ft
10 fő felett:
Felnőtt csoportos: 1200 Ft
Diák/nyugdíjas csoport: 600 Ft
Előre bejelentkező csoportok részére tárlatvezetést biztosítanak.

Nyitva tartás:
Minden nap 10 - 18 óráig, csütörtökönként és a Veszprémi Ünnepi Játékok ideje alatt (07.29-08.01) hosszított nyitva tartás 10 - 20 óráig

A Veszprémi Ünnepi Játékok részletes programja ide kattintva tekinthető meg.