VII. "Erzsébet királyné" Megyei Olvasópályázat
Horváth Tünde 2010-05-25

Irodalomkedvelők a nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskolában

A nyirádi általános iskola immár hagyományt teremtve idén hetedik alkalommal rendezte meg, az Erzsébet királyné tiszteletére kiírt olvasópályázatot. Az alsó tagozatos gyerekek korcsoportonként, illetve felsőben nemenként kapták a feladataikat. Az olvasmányhoz kapcsolódó, kategóriánként eltérő, kitöltött feladatlapot 2010. április 30-ai határidőre kellett visszaküldeni.
Kategóriák:
1.-2. osztályosok: Benedek Elek: Magyar mese-és mondavilág I. című kötetéből, A szegény ember kakasa, A telhetetlen kecske, A tizenkét varjú című mese.
2.-3 osztályosok: Csukás István: Keménykalap és Krumpliorr című regénye.
5.-8. osztályos fiúk: Nógrádi Gábor: Pete Pite című regénye.
5.-8. osztályos lányok: Nógrádi Gábor: Az anyu én vagyok című regénye.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2010. május 21-én került sor. A rendezvény délelőtt 10 órakor a nyirádi Erzsébet szobor koszorúzásával kezdődött. Ezután az iskolában történt meg a díjak átadása.

Iskolánk tanulói kiemelkedően szerepeltek:
Patkó Boglárka 2. osztályos tanuló megyei 5. helyezést ért el.
Oklevelet kaptak:
Borbély Ádám 1. osztályos
Szoboszlai Dániel 2. osztályos
Kovács Anita 3. osztályos
Kovács Ildikó 3. osztályos és
Szakasits Fanni 3. osztályos diák.

Az ünnepség után író-olvasó találkozóra került sor, ahol Nógrádi Gábor íróval ismerkedhettek meg az olvasók. Kérdezhették a munkásságáról, könyveinek szereplőiről, a regényiről, amiket szívesen dedikált is. Az eseményt színesítette a részvevők rajzaiból rendezett kiállítás, amelyek szintén kapcsolódtak az irodalomhoz. A lélektöltő művészet után természetesen nem maradhatott el a gyomor töltögetése sem. A rendezvény állófogadással zárult.
A képek ide kattintva tekinthetők meg, köszönhetően Patkó Boglárka édesanyjának, aki a fotókat készítette.