Költészet napi megemlékezés Nemesvámoson
Horváth Tünde 2010-04-26

Versek délutánja

Április 11-e kitüntetett dátum a magyar költészet történetében. József Attila születésnapja, melynek tiszteletére 2010. április 16-án családias légkörben ünnepeltük meg a költészet napját a nemesvámosi Polgármesteri Hivatal tanácstermében.

A műsor háziasszonya Kolti Helga művésznő volt, aki meleg szavakkal köszöntötte a költészet iránt érdeklődő közönséget.
A műsorban az óvodáskortól a nyugdíjas korosztályig képviseltették magukat a versmondók. A helyi óvodából Kozma Nikolett, a Petőfi Sándor Általános Iskolából Antal Dóra, Havelda Ádám, Strenner Márk 1. osztályos, Szűcs Richárd 7. osztályos tanulók és Fodor Istvánné pedagógus mondtak verseket. A nyugdíjas korosztályból Kövesi Sándorné és Simon Lászlóné nemesevámosi versmondók tolmácsolásában szóltak a költő sorai. Kövesi Sándor, Szatori Tibor és Molnár Csaba református lelkész megzenésített verseket adtak elő. A műsor Kolti Helga és Sári Lajos versmondásával zárult.
A délután legvégén, a versmondók emlékül könyvjutalmakat vettek át Sári Lajos polgármestertől.

A röpke egy órában a szép versek és a kellemes zene bűvöletében kicsit megfeledkezve a hétköznapi gondokról tisztelettel adóztunk a költő emlékének.
A képek ide kattintva tekinthető meg.

Fodor Istvánné