Az aradi vértanúkra emlékeztünk
2020-10-15

1848/49-ES SZABADSÁGHARC HŐSEI

A hónap első keddjén emlékeztünk iskolai keretek között, a 171 éve, október 6-án kivégzett hős honvédtisztekre. Az aradi vértanúk emléknapján fejet hajtottunk az 1848-49-es szabadságharc mártírjai előtt. Ötödik osztályos diákjaink ebben a tanévben, a járványhelyzet miatt az iskolarádión keresztül adták elő a versekből, zenékből álló emlékműsort, amit minden osztály a saját termében hallgatott meg.
Az esemény képei ide kattintva érhetők el.

Álljon itt a hősök névsora:
Lázár Vilmos ezredes, Gróf Dessewffy Arisztid tábornok, Kiss Ernő tábornok, Schweidel József tábornok, Poeltenberg Ernő tábornok, Török Ignác tábornok, Lahner György tábornok, Knezics Károly tábornok, Nagysándor József tábornok, Gróf Leiningen-Westerburg Károly tábornok, Aulich Lajos tábornok, Damjanich János tábornok, Gróf Vécsey Károly tábornok, gróf Batthyány Lajos első magyar miniszterelnök.