TÁNC SZAKKÖR

A nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskolában két tánccsoport működik.

• kis tánccsoport
  • nagy tánccsoport

A próbákat heti rendszerességgel délutánonként tartjuk. Főként német nemzetiségi táncokat tanulunk, valamint a magyar táncok alaplépéseivel ismerkedünk. A jó hangulatú próbákra szívesen járnak a gyerekek. Ez fontos, mert az együttáncoláshoz közösség szükséges.
Anyagi támogatással, gyönyörű ruhákban léphetnek fel a táncosok a színpadra. Ez igen jelentős dolog, mert egy tánc előadásakor nagy hangsúlyt kap a megjelenés. A tánccsoport tagjainak saját költségből kell fedezni a fekete cipőt, a fehér harisnyát, és a fehér blúzt. Aki a tagok közé jelentkezik annak számolnia kell ezzel.

A tánccsoport fellép az iskolai és az iskolán kívüli rendezvényeken is. Képviseli az intézményt és a települést is. Részt veszünk a nemzetiségi délután programjain, pl. Márton nap, májusfa kitáncolása. Szerepelünk a karácsonyi műsoron, a 800 éves Nemesvámosért gálán, a veszprémfajszi sváb bálban, a pedagógus napon.

Fontos tevékenységünk a hagyomány ápolás, és az örömszerzés a nézők számára. A táncolás csak hosszantartó, kitartó munka során hozza meg az eredményét. Várok minden táncoskedvű, ritmusérzékkel rendelkező diákot, aki kedvet érez ahhoz, hogy színpadra is lépjen.

Az aktuális szakköri munkaterv ide kattintva tekinthető meg.

Peidl Éva
tánccsoport vezető