Pályázó neve: Nemesvámosi Iskoláért Alapítvány
Projekt címe: Menő menza a nemesvámosi suliban
Szerződés száma: EFOP-1.8.5-17-2017-00109
Támogatás összege: 20 000 000 Ft
A projekt megvalósításának kezdete: 2017.12.01.
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2018.11.30.

"Menő menza a nemesvámosi suliban" című, 12 hónapig tartó projektünket a nemesvámosi Petőfi Sándor Általános Iskola tanulói és családjaik számára terveztük.
Projektünk az iskolás gyermekek egészséges táplálkozási szokásainak megerősítését és az iskolai étkeztetés otthoni kiegészítését szolgálja.

Célunk az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának a hatékony támogatása, ezzel az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés érdekében a gyermekek étkezési kultúrájának, étkezési körülményeinek javítása, a várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek számának növelése.

Célunk, hogy az "Egészségfejlesztő és betegségmegelőző programokban részt vevő személyek száma" indikátor értéke elérje a 200 főt legkésőbb 2018. augusztus 31-ig. A projekt keretében megvalósuló, a táplálkozási szokások felmérésében részt vevő azon gyermekek aránya az iskolában, akik egyénre szabott írásos táplálkozási ajánlásokat kaptak dietetikus szakembertől.

Támogatói okirat